Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 10. 2007

Zapojte se do činnosti Mateřského centra

 

Původně se na této stránce nacházel text s titulkem Přispějte a podrobným popisem projektu vybudování klubovny Mateřského centra v prostoru bývalé tržnice, užívaném až dosud chovatelským spolkem. Během prvního roku činnosti Mateřského centra se však situace posunula - díky přízni Základní školy a TJ Sokol Mukařov, jakož i finančnímu příspěvku obce a úspěchu při získání grantu na činnost, řešíme trochu jiné problémy, než jsou stavební úpravy klubovny. Ta by byla zřejmě nad naše finanční možnosti a vzhledem k velikosti nabízeného prostoru by stejně neřešila naše potřeby. Přitom v současné době můžeme využívat krásně vybavenou a upravenou hernu / klubovnu v budově družiny v Příčné ulici a v podstatě bez omezení předsálí sokolovny a v úterý odpoledne od 16 do 17 hodin i celou tělocvičnu. I když od září 2008 už není místnost v družině jen naše - funguje tam třetí oddělení družiny a v pátek pedagogicko-psychologická poradna - věříme, že se nám daří s družinou i školní výukou, která v budově probíhá v dopoledních hodinách, rozumně a pro obě strany výhodně koexistovat.

Organizační tým MC se tedy může plně věnovatr vymýšlení a realizaci programu Mateřského centra. A protože naše prostorové možnosti jsou relativně příznivé a dokonce se nám podařilo získat i nezanedbatelnou finanční podporu (viz článek Pomáhají nám), obracíme se na co nejširší okruh těch z Vás, komu není jedno, co se v obci dělá pro děti a jejich rodiče, abyste nám pomohli tyto příležitosti maximálně využít. Vedle pravidelného programu se snažíme zajišťovat přednášky, besedy, kurzy (už probíhá angličtina a masáže kojenců, chystá se hudební a taneční výchova) a tematické programy pro celou rodinu. V létě 2008 jsme obci pomohli sehnat peníze na výstavbu dětského hřiště v Mukařově a aktivně se podíleli na jeho realizaci. Zapojili jsme se i do řešení nedostačující kapacity mateřské školky v Mukařově. Protože ale vše děláme ve „volném“ čase, kterého není při péči o malé děti mnoho (navíc některé z nás už i částečně pracují), cítíme, že naše výsledky mají ještě velké rezervy.

Velmi proto oceníme jakékoliv nápady a spolupráci - ať už na vlastním programu Mateřského centra, nebo při souvisejících aktivitách. Vítány jsou pochopitelně i sponzorské dary - finanční i věcné. Současný okruh našich činností není – jak doufáme – konečný, našim cílem a smyslem našeho snažení je zaměřit se na veškeré možné aktivity, které mohou v Mukařově a okolí zpestřit a zkvalitnit život dětí a s dětmi.

Máte-li nápady, tipy a chuť pomoci, přijďte se podívat na naše setkání (viz Program), popřípadě napište na e-mail MC-mukarov-sko@seznam.cz, nebo volejte Janě Šoupalové na 732 862 000.

 

Předem děkujeme a těšíme se na Vás!