Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázková hodina tanečního kroužku - ZMĚNA !!!

15. 1. 2009

Ukázková hodina tanečního kroužku se uskuteční už ve středu 28. ledna v 15 hodin v sokolovně. Kroužek není věkově omezen, náplní budou jednoduché choregrafie na motivy historických tanců. Definitivní termín bude ohlášen po ukázkové hodině.

Taneční kroužek povede Marcela Kunová, zakladatelka skupiny historických tanců Danza Alegre. Sama má taneční průpravu z Pražské taneční konzervatoře a řady dalších kurzů a zaměřuje se na gotické a renesanční tance z prostředí královských paláců i z podhradí. Tance tvoří určité choreografie, které se zachovaly, nebo je taneční profesoři, kteří se na tyto tance specializují, upravili a doplnili chybějící části. Tance jsou vesměs 2 až 3 minutové na velmi pěkné skladby. A k tomu ještě "princeznovské" kostýmy, které se budou určitě líbit nejen malým tanečnicím.

Historické tance vycházejí z určitých krokových variací. Podle dovednosti dětí je možné je zjednodušit a zařadit častější opakování jednotlivých kroků. (Ty mají svá vlastní pojmenování pocházející z latiny, italštiny a francouzštiny, tím však prozatím nebudeme určitě děti zatěžovat.) Na ukázkové hodině  uvidíte, v čem a na jakou hudbu se tančilo, a Marcela vám předvede i jednoduchou choreografii pro děti – věříme, že se jim to bude líbit. Pokud ano a vydrží aspoň do prázdnin, mohou se malí tanečníci těšit třeba i na veřejné vystoupení při letních slavnostech na nějakém hradě, samozřejmě v náležitých kostýmech. Pro začátek ale postačí, když děti budou mít vhodné taneční obutí – nemáte-li baletní „piškoty“, stačí klasické cvičky či podobné bačkůrky, a na sebe holčičky sukýnky a kluci neplandavé tepláčky.