Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad v MCM

2. 11. 2008

ObrazekListopad bývá považován za nejméně příjemný měsíc v roce - dny jsou krátké, sluníčko se skoro neobjevuje a když, tak nehřeje, už ani to barevné listí není na stromech, ale musíme ho hrabat z trávníků a ke všemu nás začínají strašit blížící se Vánoce. Program MCM se i v listopadu snaží nabídnout snad smysluplný program pro společný čas strávený s našimi dětmi, ale také trochu poučení a možná i předvánoční inspiraci.

Každý týden nabízíme 4 různé programy - v družině výtvarku (pondělí odpoledne) a hernu (středa dopoledne), v sokolovně cvičení pro nejmenší (v úterý odpoledne, kdy je navíc k dispozici celá tělocvična pro všechny děti) a pro trochu větší (ve čtvrtek dopoledne).

Navíc pokračuje angličtině pro mírně pokročilé (středně pokročilý kurz může být obnoven, sejdel-li se alespoň 5 zájemců!!!) a doufáme, že si nenecháte ujít ani jednorázové akce, a to:

Středa 5.11. 9 hodin v družině - již druhá beseda s psycholožkou Ivou Jungwirthovou (účast na prvním povídání o dětském vzdoru nebyla velká, ale o to bylo setkání intenzivnější a přínosnější pro všechny). Tentokrát bychom si měly navzájem sdělovat zkušenosti s rituály ve výchově, ale v případě zájmu bude jistě problém i na jiné, právě akutní a aktuální otázky.

Středa 5.11. 20 hodin v družině - druhý MAMINEC - pro ty, kdo to nestihly poprvé nabízíme možnost malování na hrnky - donesete-li si vlastní, barvy máme, jinak budeme zkoušet dekorace pomocí plechové fólie - tzv. embosování.

Úterý 18.11. 16 hodin v Sokolovně - je to k nevíře, ale MCM slaví v těchto dnech už své první výročí. Chtěli jsme si k narozeninám dát něco pěkného, a protože divadýlko ke dni dětí se líbilo snad opravdu všem, tentokrát nám přijedou zahrát ochotníci ze Srbína.

Středa 19.11. 9.30 v družině - svůj pohled na současný stav českého porodnictví nám zprostředkuje Petra Sovová, předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství a matka šesti dětí, která představí i 10 kroků k optimální porodní péči. (Její motto: "Porod je normální, přirozený a zdravý proces, který bez komplikací a zásahů může prožít až 90% žen za předpokladu, že k tomu mají odpovídající podmínky."). Věříme, že toto setkání bude zajímavé nejen pro těhotné maminky!


A ještě výhled na prosinec:


MAMINEC ve středu 3.12.
a pozor, MIKULÁŠ slíbil, že se letos zastaví opravdu 5. prosince, po 16. hodině (v Sokolovně)!

Celý program v PDF ke stažení zde!